Karasuda Gezilecek Yerler

Karadeniz’in İncisi Karasu, insan yaşamına derin çizgilerin nerede atılacağını bilseydi; oralara ilk gidişini, o kentlerle ilk karşılaştığı anı asla unutmazdı. Karasuda Gezilecek Yerler yazımızda bu duyguyu hissedecek ve yaşayacaksınız.
Karasu ilçesi hem yemyeşil doğası hem de Türkiye’nin en uzun ikinci sahiliyle sakin bir tatil yapmak isteyen seyahat severlerin gözdesidir. Bu huzur verici doğal güzellikleriyle ilçe her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Karasu gezilecek yerler düşünüldüğünde birçok doğal güzelliğe ve popüler noktalara sahiptir.
Bu noktalar arasında en bilindik olanlar tabiatıyla nefesleri kesen Acarlar Longozu, balıkçılık ile uğraşanların vazgeçilmesi Küçükboğaz Gölü, eşsiz bir doğal güzelliğe sahip Maden Deresi, yerel hayatın simgesi halini almış Yenimahalle ve uçsuz bucaksız Karasu Sahili’dir.

Karasu’daki bu seyahat noktalarını gezerek seyahate çıktığınız dostlarınızla birlikte hoş anılar biriktirebilir, çektiğiniz güzel fotoğraflarla Karasuda Gezilecek Yerler seyahatinizi daha anlamlı kılabilirsiniz.

İsmini eskiden bu bölgede Fransızların işlettiği madenlerden alan Maden Deresi, Karasu seyahatinizde mutlaka gezip görmeniz gereken noktalardan birisidir. Maden deresi konum olarak Akpınar Mahallesi’nde bulunmaktadır.

Karasu ilçesinde doğal güzellik denilince Acarlar Longozu’ndan sonra akla gelen ilk yer Maden Deresi’dir. Buradaki bozulmamış doğal yapı, gürleyerek akan Maden Deresi’nin suyu ve dere çevresinde bulunan hayvan çeşitliliği ziyaretçi sayısını her geçen gün arttırmaktadır.

Maden Deresi çevresinde arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle beraber güzel fotoğraflar çekilebilir, yürüyüş, piknik ve mangal yapabilir, huzurlu ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Çevresinde kahvaltı ya da piknik yapıp iyi bir hafta sonu başlangıcı yapabileceğiniz bu bölgede, içinde birbirinden güzel balıkların olduğu temiz suyuyla da bölgede ayrı bir hava yakalandığı ifade edilmektedir. Karasu gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken bölgelerden olan Maden Deresi, böyleye yakın konaklama yerleriyle de sizlere hizmet sunmaktadır.

Maden Deresi bölgesini Ekim ve Kasım aylarında gezerseniz yere düşen kestanelerden toplayabilir, şehir hayatının boğucu kalabalık ve stresinden uzak huzurlu bir gün geçirme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Karasuda Gezilecek Yerler

Acarlar Longozu günümüzde artık Karasu’yu sembolize eden eşsiz bir doğal güzellik halini almıştır. Hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın en büyük ikinci logozu olma özelliğiyle de yabancı turistler için de merak uyandırmaktadır.

Longoz, kelime olarak su içine batmış orman anlamına gelmektedir. Karasu seyahatinizde Acarlar Longozu’nu gezmek istiyorsanız Sakarya Karasu Kaynarca yolunu kullanıp Denizköy Mahallesi’ne ulaşmanız gerekmektedir. Karasu merkezinden yapacağınız bu yolculuk yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

Dünyanın en uzun üçüncü, Türkiye’nin de ikinci sahili olan Karasu Sahili’ne her yıl binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir. Bu uçsuz bucaksız sahil sadece deniz, kum, güneş turizmi için değil, Karasu Sahili kumunun şifası sayesinde romatizma gibi hastalıklar için de önerilmektedir.

Havaların ısındığı dönemden son bahara kadar Karasu Sahili her daim renkli ve canlıdır. Burası Karadeniz sularında denize girmek, sahilde yürüyüşe çıkmak ve sevdiklerinizle eğlenceli vakit geçirmek için kaçırılmayacak bir fırsattır. Sakarya ve çevresinde bulunup güzel bir hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenler için ideal bir yer olan Karasu Sahili, gezilecek yerler arasında da ilk sıralarda yerini almaktadır. Sakarya bölgesinde özellikle yaz dönemleri oldukça aktif ve canlı olan bu sahil, çevresinde bulunan oteller ve yeni yeni açılan mekanlarla daha da gelişen bir bölge konumundadır. Ayrıca bölgede çocuklar için su parkı ve özel park alanlarının var olmasıyla birlikte Sakarya Karasu hattındaki en büyük ve en geniş sahil kesimine de hitap etmektedir. Karasuda Gezilecek Yerler yazımızda, size Karasu ile ilgili bilgiler vermek istedik. Karasuda Satılık Emlak almak yada Karasuda Satılık Yazlık bakmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz

Scroll to Top