Karasu Yemekleri

Karasu Yemekleri nin ne kadar lezzetli olduğuna geçmeden önce sizlere Karasu ile ilgili bir kaç bilgi vermek isteriz.

Karasu, sahip olduğu doğal varlıkları ve temiz plajıyla pek çok turistin ve şehrin sakinlerinin dikkatini çeken bir ilçedir. İlçede yaşayanlar Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden geldiği için Karasu lezzetlerinin de Çerkez ve Karadeniz lezzetleriyle benzerlik taşıdığı görülmektedir. İlçenin ziyaretçileri yalnızca doğal güzelliklerini görmek için değil Karasu’nun güzel lezzetlerini tatmak için de Karasu’ya gelmektedir.

İlçede yazın sıcağından kurtaran ve tarihi bir geçmişi olan meşhur Sweet dondurmaları, orada bulunduğunuz süre zarfında mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden biridir. Diğer taraftan Karadeniz lezzetlerinden biri olan pide, Karasu’nun vazgeçilmezlerindendir.

Sakarya’nın pek çok ilçesinde olduğu gibi Karasu ilçesinin de Boşnak Böreği meşhurdur. Bulgur çorbası da ilçenin vazgeçilmez lezzetlerindendir. Yüz ölçümünün fazla olmaması sebebiyle Karasu’da restoran çeşitliliği bulunmamakta fakat pek çoğu size ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde hizmet vermektedir. Karasuda Satılık Yazlık fiyatları her zaman yükselme eğiliminde olduğundan ; bölgede Restaurant sayısı da nüfusa oranla çoğalmaktadır.

Karasu Yemekleri Boşnak Böreği

Karasu Boşnak Böreği

Boşnaklara özgü bir lezzet olan hem zahmetli hem de lezzetli olan bu börek, Karasu luların severek tüketilen bir lezzettir. Karasululara göre Boşnak Böreği, Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar varlığını sürdürmüş bir lezzet olup hala lezzetini ve inceliğini korumaya devam etmektedir.

Tercihe göre farklı çeşitleri olan Boşnak Böreği, alışılmış diğer börek türlerinden biraz farklıdır. İçerisinde un, tereyağı, yoğurt ve ıspanak bulunmaktadır. Çeşitlerine göre iç harcı değişiklik göstermektedir. Karasu’da bulunan pek çok işletmede Boşnak Böreği el yapımıdır. 

Karasu Yemekleri Pide

Karasu Karadeniz Pide Çeşitleri


Karadeniz lezzetlerini mutfağından eksik etmeyen Karasu, işletmelerinde pidenin her çeşidini bulundurmaktadır. Karadeniz’e özgü bildiğimiz tatlılardan olan fırın sütlacı da Karasu’da pek çok restoranın menüsünde bulabilirsiniz.

Karasu Bulgur Çorbası

Sakarya’nın pek çok ilçesinde olduğu gibi Karasu’da da neredeyse her gün tüketilen lezzetlerden biridir. İçerisinde bulgur, et suyu, domates salçası, tuz, soğan ve biber bulunmaktadır. Keyifle içilebilecek hafif bir çorbadır. Hazırlanışı 25 dakika sürmektedir. Fazla zahmetli olmayan gayet pratik bir lezzettir. Karasu’daki birçok restoranda sunulmaktadır.

Karasu Balık Çeşitleri

Karasu’ya tatile gelmişseniz tatmanız gereken lezzetlerden biri kesinlikle buradaki balıklar olacaktır. Balık çeşitliliğinin bol olduğu bu ilçede deneyebileceğiniz pek çok balık mevcuttur. Dilerseniz balık tutarak dilerseniz bir restoranda bu lezzeti deneyebilirsiniz. Karasu’daki balıkların oldukça taze ve lezzetli olduğu bilinmektedir.

Karasu ve Civarında Satılık Yazlık ve Satılık Emlak fiyatları ve tüm sorulanızı için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

Scroll to Top