Karasu Turizm Cenneti

Karadeniz’in İncisi Karasu, insan yaşamına derin çizgilerin nerede atılacağını bilseydi; oralara ilk gidişini, o kentlerle ilk karşılaştığı anı asla unutmazdı. Karasu Turizm Cenneti nde bu duyguyu hissedecek ve yaşayacaksınız.

Doğasıyla, ortamıyla, huzuruyla ve hepsi birbirinden güzel evleriyle Türkiye’nin en mükemmel tatil yerlerinden biri olan Karasu‘yu, hangi mevsimde orada olursanız olun, keyifle gezecek ve seveceksiniz…

Karasu Turizm Cenneti ; Karadeniz ve Marmara Bölgesi’nin kesişiminde yer alan Sakarya iline bağlı, güzide bir ilçedir. Karasu ; her iki bölge ikliminin görüldüğü, doğal ve tarihi güzellikleri ile Türkiye’nin nadide turizm merkezlerinden biri olma ayrıcalığına sahiptir. Türkiye’nin metropolitan şehirlerinden Istanbul’a yakınlığı ile dikkat çeken Karasu’da Karadeniz iklimini, başka bir yerde bulamayacağınız huzuru, onun eşsiz maviliğinde ve yeşilliğinde bulabilir, farklı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Sakarya’ya 40 km uzaklıkta yer alan Karasu ; yoğun şehir hayatından biraz olsun uzaklaşıp, doğanın keyfini yaşamak isteyenler için en doğru adres olma özelliğini de taşıyor. Dingin ortamı, görkemli çam ağaçları, bahçeleri çiçekle bezenmiş iki katlı evleri, denizi, kumu ve güneşi ile sizi adeta büyüleyecek. Deniz seviyesinden 31 metre yükseklikte olan Karasu ; 424 km2lik bir yerleşim alanında 30 köyü, 1 merkez belediyesi, 4  beldesi olup, toplamda 62.866 nüfusa sahip, eşi benzeri olmayan bir ilçedir. 

Karasu Turizm Cenneti

Acarlar Longozu, Sakarya’nın kuzeyinde Karasu ve Kaynarca ilçeleri arasında yer alan Türkiye’nin tek parça halindeki en büyük longoz (subasar) ormanı. Genişliği 250–1250 m, uzunluğu 7,5 km’dir. Oluşumu açısından tipik bir kıyı set gölüdür. Karadenizle arasında 20–25 m yüksekliğinde kumullar, güneyinde ortalama 100 m yüksekliğinde alçak tepelerle sınırlanır. Sakarya nehrinin 6 km batısında yer alır, fazla suları Okçu deresiyle Sakarya Nehrine dökülür. Ulaşım açısından Karasu ile arasında yaklaşık 26 kilometre, Sakarya ile arasında yaklaşık olarak 50 kilometre mesafe vardır.

Sakarya ilinin Karasu ilçesinde yer alan Maden Deresi ve Şelalesi doğa severler için güzel bir alternatiftir.  Derenin sesini dinleyerek, yeşile bürünmüş bir çevrede yürüyüşler yapmak ve güzel bir kır sofrası kurmak için ideal bir yerdir. Bölgede bulunan mesire alanları, alabalık tesisleri ve balık restoranlarını da deneyimleyebilirsiniz. Karasuda Satılık Emlak ile ilgileniyorsanız veya Karasuda Satılık Yazlık arıyorsanız ; bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz..

Scroll to Top