Karasu Acarlar Longozu

Karasu Acarlar Longozu ve Karasuda Satılık Yazlık nerededir ?

Sakarya ilinin simgesi olan Acarlar Longozu Sakarya nehrinin Karadeniz’e döküldüğü yerde oluşmuştur. Sakarya nehrinin Karadeniz’le buluştuğu yerden 6 kilometre batıda yer almaktadır. Karadeniz’e mesafesi 700-800 metre civarındadır. Doğusunda Karasu, batısında Kaynarca ilçesi bulunmaktadır. Longozun genişliği 200- 1300 metre, uzunluğu ise 7500 metredir. Yollar ve özel park alanları Longoz’da gezmeyi kolaylaştırmaktadır. Civarda bulunan Karasuda Satılık Yazlık lar, bu bölgede daha değerlidir.

Acar Longozu’na Nasıl Gidilir ?

Longoza özel aracı ile gitmek isteyenler, İstanbul TEM otoyolundan Kandıra yönünü takip etmelidir. Karaca ve Kaynarca tabelaları takip edildikten sonra Karamüezzinler Köyü tabelasına ulaştıktan sonra sola dönülür. Bu yol Acarlar Longozu’na çıkar. İstanbul-Acarlar Logosu 3 saat sürmektedir.

Sakarya’ya otobüsle gelenler Karasu Kaynarca arabalarına binmelidir. Buradan Acarlar Longozu minibüslerine binilmesi gerekir. Buradan 9:20’de ilk araba hareket eder. 10:30 ile 20:30 arasında her 1 saatte Karasu Logos otobüsü hareket etmektedir. Kaynarca ilçesinde de ilk araba 8:00’da hareket eder. 9:20 ile 19:20 arasında her bir saatte Acarlar Longozu’na otobüs hareket etmektedir.

Karasu Acarlar Longozu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Doğal özellikleriyle göz dolduran Acarlar Longozu’nda konaklama imkanı da yer almaktadır. Oteller ve pansiyonlar yerli ve yabancı turistlerin konaklama ihtiyacını karşılamaktadır. Yılın her gününde hizmet veren oteller ve pansiyonlar özellikle yaz aylarında yoğunluk yaşamaktadır. Ayrıca Karasuda Satılık Yazlık daireler de bu bölgede bulunmaktadır.

Acarlar Longozu’nda yer alan Maden deresi görülmeye değer güzelliktedir. Kayaların içlerinde yer alan madenler doğa ile bütünlük oluşturmuştur.

Narköy ise Kandıra’nın doğal güzelliklerinden biridir. Kahvaltı mekanları, çiftlik ve otelleriyle turistlerin uğrak mekanı olan Narköy köy hayatını merak edenlerin tercih ettiği bir yerdir. Burada süt sağımı, buğday toplama, yumurta toplama, ıhlamur, fındık ve böğürtlen toplama gibi etkinliklere katılmak mümkündür. Ekolojik özellikleriyle ön plana çıkan Narköy köy hayatını yaşamak isteyenlerin tercih ettiği bir mekandır.

Piknik alanları ve tekne turları da turistlerin tercih ettiği hizmetlerdendir. Piknik alanlarında kamelyalar ve özel yerler bulunmaktadır. Longoz boyunca yürümek için yapılan özel ahşap yollar Longoz da gezmeyi kolaylaştırmaktadır.

Scroll to Top