Karasu Sahili

Karasu Sahili ve Karasuda Yazlık Fiyatları ;

Karadeniz sahilinde bulunan Karasu ilçesinde bulunan Karasu Sahili Park Plajı, 2016 yılında aldığı mavi bayrak ödülü ile adını ulusal çapta duyurarak büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye’deki mavi bayraklı plajların büyük bir çoğunluğu Akdeniz ve Ege Bölgelerinde toplanmış olsa da Karadeniz Bölgesi’nde de mavi bayraklı plajlar bulunuyor. Az sayıdaki bu plajlar Ordu, Samsun, Zonguldak, Düzce ve Sakarya şehirlerinde bulunuyor. 2016 yılında Sakarya’nın tek mavi bayraklı plajı olma özelliğini taşıyan Karasu Sahili Park Plajı da bunlardan bir tanesi.

Karasu Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla beraber Sakarya turizmine kazandırılan Karasu Sahil Park Plajı, Sakarya’nın yaz turizmine büyük bir katkı sağlıyor. Türkiye’nin en uzun plajlarından birine sahip olan Karasu ilçesinin toplam sahil uzunluğu yaklaşık 15 kilometredir. Karasuda Yazlık Fiyatları da bu sebeble yükselmektedir.

Karadeniz’in diğer sahillerinde olduğu gibi dalgalı bir denize sahip olan Karasu Sahili Plajı, yaz aylarında oldukça kalabalık olmaktadır. Kum plaja sahip olan Karasu’da jet-ski gibi su aktiviteleri de yapılmaktadır.

Karasu ilçesindeki Sahil Park Plajı’nın düzenlenmesi, plajın özellikle bu noktasını cazip bir hale getirmiştir. Mavi bayraklı plajın uzunluğu 500 metre, genişliği ise 300 metredir.

Karasu ilçesinin Sakarya şehir merkezine uzaklığı 50 kilometredir. İlçenin Ankara’ya uzaklığı 290 kilometre, İstanbul’a uzaklığı ise 200 kilometredir. Karasuda Yazlık Fiyatları nı araştırmak isterseniz denize yakınlığı önemli bir etkendir.

Sakarya şehir merkezinden Karasu’ya gitmek için otogardan düzenli olarak kalkan ilçe minibüslerini kullanabilirsiniz.

İstanbul’dan ulaşım sağlamak için ise TEM otoyolu üzerinden Adapazarı girişine geldikten sonra 500 metre kadar sonra karşınıza gelen Karasu yol ayrımı takip ederek ilçeye ulaşıyorsunuz.

Ankara’dan ilçeye ulaşım sağlamak için ise TEM otoyolunu kullanarak Adapazarı’na doğru ilerlerken Akyazı gişelerinin arından D-100 kara yoluna girdikten sonra 19 kilometre sonra Adapazarı’na giriyorsunuz. Buradan da Karasu yol ayrımını takip ediyorsunuz.

Scroll to Top